Partizanu samo bod protiv Spartaka! (VIDEO)

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se nadograde na evropski uspeh, već su prosuli nova dva boda na svom stadionu, ovog puta protiv Spartak Ždrepčeve krvi rezultatom 1:1 (0:0).

Obično su utakmice posle velikih evropskih duela najteže, a to se potvrdilo i danas za Partizan, kome je na noge stigao trećeplasirani tim Superlige Srbije Spartak Ždrepčeva krv.

Posle velikog uspeha i pobede nad Jang Bojsom kojom je srpski šampion prezimeo u Evropi nakon 13 godina, crno-belima se desio veliki kiks i nova dva boda su prosuta na stadionu u Humskoj i sada je zaostatak za Crvenom zvezdom šest bodova.

Spartak je odigrao sjajan meč ove večeri u Humskoj. U prvom delu imao je puno prilika, od kojih je Savković imao dve, a najbolju mu je odbranio Vladimir Stojković u 44. minutu.

Pre toga su pokušavali Šimura, Ivanović, ali je Stojković sve to uspevao da ukroti.

Tek što je počelo drugo Partizan je došao u vođstvo. Strelac je Zoran Tošić, koji nije bio u timu protiv Jang Bojsa, ali je potvrdio kakav uticaj ima na dešavanja na terenu kada je na njemu.

U 47. minutu je poslao odličnu „kiflu” prema Petru Đuričkoviću, koji nije uspeo da je zakači, ali jeste dovoljno zasmetao golmanu koji nije stigao da odreaguje i lopta se našla u mreži.

Partizan je zatim spustio ritam utakmice, želevši da „sakrije” umor i dođe do minimalne pobede, ali u tome nije uspeo i „ziheraški” pristup mu se osvetio u 72. minutu.

Spartak je uspeo da dođe do zasluženog gola, a strelac je bio Nemanja Nikolić koji je uspeo da glavom matira Vladimira Stojkovića posle prekida i centaršuta sa desne strane.

Zatim je Partizanu bio potreban novi gol, ali do njega nisu mogli. Umesto igre više smo gledali valjanja na terenu i koškanja dvojice kapitena, Ilića i Ivanovića.

Najbolju priliku za trijumf Partizana videli smo kada je Zoran Tošić imao slobodan udarac iz „svoje” izgledne pozicije, ali je šutirao malo iznad prečke.

Grobari se raduju proleću u Evropi, ali će ih ovaj kiks i te kako zaboleti.

Izvor: Hotpsport.rs