Evrokup Top 16: Samo Partizan iz regiona - poznate sve grupe!

Crno-beli biće jedini predstavnici regionalnog takmičenja u narednoj fazi Evrokupa.

FOTO: KK Partizan NIS
Partizan je svoj posao uradio prema planu i nedeljama pre poslednjeg kola izborio svoje mesto u Top 16 Evrokupa.

Ekipa Andree Trinkijerija mirno je izašla iz Grupe B i sa druge pozicije ušla u grupu sa dva italijanska rivala - Virtusom i Trentom, kao i sa Darušafakom.

Naravno, najveća pažnja biće posvećena duelima crno-belih i Virtusa, na čijoj klupi sedi legenda Partizana i srpske košarke Aleksandar Saša Đorđević, a na terenu igraju takođe legendarni plejmejker Miloš Teodosić i Stefan Marković, dugogodišnje srce reprezentacije (kako je to Sale Nacionale govorio).

„Biće to grupa pasta-kebab, a Teodosić je genije!”, rekao je Trinkijeri u sredu, dok je komentarisao sastav Top 16 Grupe E nakon rutinske pobede protiv Limoža u Štark areni.

Završetkom poslednjeg kola, skrojen je izgled svih grupa, koji govori da će Partizan biti jedini predstavnik ABA lige u Top 16 fazi.

Budućnost, trenutni lider jadranske tabele, ispao je sa skorom 3-7, dok se Cedevita oprostila sa učinkom 4-6, posle jako lošeg početka i pet vezanih neuspeha u prvih pet kola.

Za razliku od ovdašnjih timova, italijanski su prošli bez greške - 4/4. Venecija je bila lider u Partizanovoj grupi, Virtus u Grupi A, a Breša druga u Grupi "C", sa identičnim skorom kao i lider, Uniks (6-4). Jedini predstavnik te zemlje koji je prošao uz malo više prolivenog znoja bio je Trento, ali je i on dočekao poslednje kolo sa Top 16 kartom u džepu.

Pročitajte konačan izgled tabela svih grupa uvodne faze Evrokupa.

Grupa A

Tabela: Virtus 8-2, Andora 7-3, Monako 6-4, Promiteas 6-4, Makabi Rišon 2-8, Ulm 1-9.

Grupa B

Tabela: Venecija 8-2, Partizan 7-3, Tofaš 5-5, Ritas 4-6, Lokomotiva Kubanj 4-6, Limož 2-8.

Grupa C

Tabela: Uniks 6-4, Breša 6-4, Darušafaka 5-5, Huventud 5-5, Nanter 4-6, Cedevita Olimpija 4-6.

Grupa D

Tabela: Unikaha 7-3, Galatasaraj 6-4, Oldenburg 6-4, Trento 5-5, Budućnost 3-7, Arka Gdinja 3-7.

Top 16 faza počeće 8. januara i trajaće do 4. marta, a plasman u četvrtfinale izboriće po dve ekipe iz sve četiri novoformirane grupe.

Grupa E: Virtus, Partizan, Darušafaka, Trento.

Grupa F: Venecija, Breša, Oldenburg, Promiteas.

Grupa G: Uniks, Galatasaraj, Monako, Ritas.

Grupa H: Unikaha, Andora, Tofaš, Huventud.